Hektor z Letinské kovárny

Náš Hemík, nebo taky Al Pacíno, nebo také Tomy Paci

Hektor z Letinské kovárny

Náš Hemík, nebo taky Al Pacíno, nebo také Tomy Paci

Základní data

Rasa: Chodský pes
Narozen:
22. 10. 2012
Č. zápisu: 4187/12
Svod: A5,K3,U3,W2
Bonitace: A5, K3, U2-3-4, W2
Povaha: A0, B0, C0, D0, E0
Uchovněn: 20. 4. 2014
DKK: 0/0
DLK: 0/0
Úhly: 106°/106°
Výstava: V, VTM, VT
Kl. nebo sp. výstava: VD
Evropská výstava: VD (hodnocení zde)
Zkoušky: BH (2016)

Karta psa: http://kpchp.org

Fotogalerie: http://fotky.kuzbici.eu

Otec

orin2Orin Bryvilsár

Bonitace: A3,K4,U1,W2,Z9
DKK: 0/0

Český grand šampion 2010, Český šampion 2008, Klubový šampion 2013, Český veterán šampion 2013, Český junior šampion 2005

V, 3x CAJC, 6x Res. CAC, 13x CAC, 6x BOB, 5x VT, 3x Kr.V, Kl.V, VSV, 6x BOV, Vítěz skupiny plemen NON FCI, Nejlepší pes výstavy NON FCI, BONB - 2. místo, Vítěz memoriálu

Na stránku Orina se dostanete po kliknutí na fotku.

Matka

Bela1Bela Agisto
č. zápisu: 2064/05
narozena: 15.1.2005
chovatel: Krulíkovský Aleš
majitel: Peroutka Karel
DKK: 0/0, stupeň vlevo: 110° stupeň vpravo: 108°
svod: A8,H1,I1,K2,T9,U4-10,W1
bonitace: A5,B4,C3,I2,T10,U4-10,W1/B1,E3

Na stránku Bely se dostanete po kliknutí na fotku

 

Hektor je sebevědomý pes s postavou "statného ošetřovatele", se silnou a odolnou kostrou. Je temperamentní (inu choďák :-)), avšak výborně ovladatelný (inu choďák :-)), vůči ostatním psům je dominantní, ovšem bez projevů agresivity. Malé psy přehlíží, větší také, pokud na něj "nevystartují" jako první. Rvačky sám nevyhledává, ale líbit si nic nenechá. Rád si hraje s jinými psy, kdy on je ten, který honí a určuje pravidla - s jedinou výjimkou, a to jsou feny. Fenka, zvlášť pokud se do ní zamiluje, může vše. Dokonce si smí vzít i jeho míček.

Je klidný a vyrovnaný. Pokud nehlídá, je k cizím lidem nevšímavý, někdy však velmi zvědavý. Pokud hlídá, hlídá velmi svědomitě. To ale neznamená, že štěká na každého "joudu", který jde kolem plotu. Dokud kolemjdoucí nenaruší jeho území, zůstává v klidu. Jakmile ale vetřelec vstoupí do jeho rajónu, je s ním zle (několikráte vyzkoušeno na cvičáku i v praxi). Cyklisté, bruslaři a běžci ho nechávají v klidu, ani na procházce, je-li na volno, nejeví žádné tendence je pronásledovat.

S partou kamarádů

Má rád děti, a to nejen ty z vlastní smečky. Každý rok s ním jezdíme na společnou dovolenou s pěti až osmi rodinami našich přátel, kdy dohromady je kolem asi 15 až 20 dětí ve věku od zhruba tří let. Hemi si s nimi vydrží hrát celé hodiny, pokud už ho děti unaví, odejde stranou a odpočívá. Je-li dětmi vyrušen, v klidu vstane a přesune se jinam. Táboříme na louce uprostřed šumavských lesů. Hemi jedinkráte neprojevil ani náznak toho, že by šel "prozkoumávat svět na své triko". Miluje míček, peška a rukáv.

Obrany jsou jeho velkou vášní. Kouše od malička velmi dobře, má dobře vyvinutý kořistnický pud. Už jako dvouměsíční štěně projevoval o hadr a přetahování velký zájem a nadšeně s ním zápasil. Na cvičáku patří mezi mezi rychle se učící jedince, opět s jednou výjimkou, a to je chůze na vodítku, která od psovoda vyžaduje trpělivost a důslednost. Jinak je velmi učenlivý, během jednoho tréninku na cvičáku se naučil vyhledávat míček i ve výškách a pod předměty. Aporty a vyhledávání miluje, vydrží je dělat hodně dlouho. Bez problémů zvládá všechny překážky (velkou kladinu dal napoprvé), při vycházkách v přírodě dobrovolně a sám prolézá propustě potoků pod cestami, dokonce začal šplhat na posedy. Stopu umí velmi důkladně a velmi rychle (někdy až moc rychle). Výborně zvládá podávání různých předmětů ze dřeva, textilu, gumy, plastu a dokonce i kovu.

Co se výstav týče, já nejsem výstavní typ. Psa nemám na ukazování na výstavách, pochvala od třeba jen kolemjdoucího nebo děcka "máte krásnýho pejska" mi udělá větší radost titul nebo V1 z výstavy. Hemiho máme jako rodinného psa, kamaráda a ochránce. Proto se v jeho "kariéře" zaměřuji spíše na pracovní výcvik než na nácvik výstavních postojů a na výstavách nás proto příliš často nepotkáte. Zato na cvičáku a v lese velmi často.

Poslední fotky Recent photos

Poslední videa Recent videos

Aport z vody

Nadšený aportér, pro míček cokoliv

Sestup z Libínské rozhledny

Hemi se s nadšením pustil do shánění oveček při cestě na vrchol rozhledny na Libínu. Cestu dolů jsme pojali jako trénink poslušnosti.

Aport přes překážku 2

Pro míček udělám cokoliv, kdekoliv a čím více překážek tam je, tím více mě to baví.

Aport přes překážku

Začátky stopování

Jedno z prvních stopování. Vyloženě ho to baví. Možná až moc 🙂

Jdeme na procházku!

Míček ve vodě

Je podzim, sychravo, zima a mokro. A já trouba psí si pustil míček do vody...

Psí život - poslední příspěvky